HTML

Snooker blog

Nagy Gergő, debreceni snooker rajongó blogja a múltról, a nagyokról és a jelen érdekességeiről. Versenyek, interjúk és videók a legszebb mérkőzésekről.

2007.04.25. 22:50 Meskó Berci

Az ötödik napot taposták ma a srácok a snooker világbajnokságon. David Gilbert bár vezetett a hétszeres vb győztes Steven Hendry előtt, de végül a nagyöreg 10-7-tel biztosította a helyét a következő körben. Az utolsó 11 frame-ből 9-et nyert meg. Megjegyzendő, hogy Gilbert a torna előtt rossz híreket kapott édesanyjáról, aki operáció elé néz mellrákja miatt. Ezúton is kívánunk neki jobbulást!

A formán kívül játszó Stephen Lee-t Mark Selby küldte haza egy ugyancsak 10-7-es eredménnyel úgy, hogy az első szünetben még Lee vezetett 5:0-ra.

A másik világbajnok, John Higgins 6-3-ra vezet Michael Holt előtt. A meccs érdekessége, hogy a negyedik frame 58 percesre sikeredett, sőt Higgins egy 147-et is behúzott majdnem, de 104-nél hibázott.

És most a legfontosabb hír: Neil Robertson legyőzte 10-5-tel Ryan Dayt, így létrejött a Ronnie O'Sullivan - Neil Robertson álom (majdnem azt írtam finálé, de csak) második körös mérkőzés.

Hendry formában a 16. frame-ben a Gilbert elleni mérkőzésen:

Ha még jönnek mai eredmények, update-eljük a cikket.

Update: éjjel Ali Carter 7-2-es állásnál fejezte be a mérkőzést Andy Hicks ellen.

Szólj hozzá!

Címkék: videó világbajnokság eredmények ronnie robertson hendry crucible higgins